10 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy dzięki pomocy projektanta wnętrz

 

Nie musisz rozbijać banku, aby zatrudnić projektowanie wnętrz online. Zatrudnienie profesjonalnego dekoratora może nawet pomóc zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, ponieważ może on udzielić porad, w jaki sposób można ponownie wykorzystać lub przeprojektować pokój z meblami i dekoracjami, które już masz. Poniżej znajduje się tylko 10 sposobów, w jakie możesz faktycznie zaoszczędzić pieniądze, korzystając z usług profesjonalnego projektanta wnętrz.

1. Wykorzystaj to, co już posiadasz. Czy szafa, która zapełnia Twoją sypialnię, lepiej spełni Twoje potrzeby w pokoju rodzinnym? Co powiesz na oszałamiające dzieło sztuki, które ukryłeś w korytarzu, gdy stanowiłoby wyjątkowy punkt centralny nad kominkiem? Projektant wnętrz ma wprawne oko, które widzi nowe „życie” skarbów, które już posiadasz.

2. Unikaj kosztownych błędów. Podczas gdy wiele osób obawia się wydatków związanych z „porzuceniem starego i wprowadzeniem nowego”, każdy projektant „godny swojej soli” zachęci Cię do korzystania z tego, co już posiadasz, kiedy tylko jest to możliwe. Zniechęcą cię do zakochania się w kawałku, który zobaczysz w salonie, jeśli wiedzą, że skala, styl, kolor, rodzaj tkaniny lub jakość nie będą ci dobrze służyć, gdy znajdzie się w twoim domu.

3. Dobry projektant ma wszelkiego rodzaju zasoby, niezależnie od tego, czy kupujesz wyposażenie domu, zasłony okienne, sprzęt do dekoracji wnętrz czy oświetlenie. Wiele firm udziela pokaźnych rabatów w handlu, które powinny przekazać tobie, pomagając zaoszczędzić pieniądze w wyniku finansowym.

4. Zrób to dobrze za pierwszym razem. Bez profesjonalnego przeszkolenia łatwo popełnić kosztowne błędy. Nawet profesjonaliści mogą popełniać błędy przy mierzeniu żaluzji, okiennic i draperii, ale jeśli to ich błąd, to oni są odpowiedzialni za jego naprawę.

5. Czas to pieniądz. Jeśli przeprowadzasz gruntowną przebudowę i nie możesz mieszkać w domu podczas budowy, każdy dzień poza domem kosztuje Cię podwójnie, ponieważ musisz zapłacić koszt dwóch pomieszczeń mieszkalnych. Z profesjonalnym wykonawcą i kierownikiem projektu/projektantem masz harmonogram i zespół ludzi pracujących w Twoim imieniu, kiedy jesteś w pracy, z ostatecznym terminem do spełnienia. Jeśli planujesz być własnym wykonawcą, spodziewaj się „szkolenia w miejscu pracy” i dodatkowych kosztów.

6. Myśl nieszablonowo. Projektant zachęci cię do rozważenia pomysłów, których nigdy byś nie wziął pod uwagę. Otrzymasz bardziej interesujący, niestandardowy wygląd, nie wydając więcej.

7. Wizualizuj to. Jeśli jesteś jak większość ludzi, trudno ci wyobrazić sobie, jak coś będzie wyglądać. Dlatego umeblowane domy sprzedają się szybciej niż puste domy. Dobry projektant potrafi spojrzeć na przestrzeń i zobaczyć, jaka może być, a nie jaka jest. Może tak naprawdę nie musisz sprzedawać swojego domu, aby osiągnąć wygląd i wygodę, których szukasz. Zapytaj projektanta o opcje!

8. Dokonuj wyborów, które będą Ci służyć przez pokolenia. Dobre meble zostały stworzone na całe życie. Projektant wskaże Ci, gdzie i dlaczego warto przeznaczyć pieniądze. Opłaca się kupować produkty najwyższej jakości, na które Cię stać, ponieważ będą one trwać wiecznie, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Podobnie, nie wydawaj fortuny na pościel, która ci się znudzi, kiedy jest tak wiele wspaniałych wartości i opcji projektowych dostępnych za mniej.

9. Zaufaj projektantowi, który pokaże ci rodzaje ulepszeń, które będą się opłacać, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać swój dom.

10. Zostaw to profesjonalistom, którzy pomogą Ci w pełni wykorzystać to, co już masz i pieniądze, na które możesz sobie pozwolić, oszczędzając więcej frustracji i bólów głowy, niż możesz sobie wyobrazić!

« »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *